KONKURS DOMEK Z PIERNIKA 2021 - WYDŁUŻAMY TERMIN

Szanowni Państwo, z powodu sytuacji losowych, niezależnych od nas oraz przypadków, gdzie nadesłana praca została uszkodzona, podjęliśmy decyzję o wydłużeniu terminu nadsyłania prac do 7 lutego 2022 roku. Co za tym idzie wydłużeniu ulegają również pozostałe terminy.

Zachęcamy serdecznie do stworzenia całą rodziną, bądź klasą szkolną, piernikowego domku, który następnie przyślijcie do Żywego Muzeum Piernika. Spośród wszystkich nadesłanych prac, nasze Specjalne Jury Piernikarskie wybierze 3 najlepsze, które obdarujemy atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Dodatkowe nagrody przyznają Internauci!

W tym roku stawka jest wysoka, zwycięzca naszego konkursu otrzyma 1000 zł! Nagrodami za drugi i trzeci najpiękniejszy Domek jest kolejno 500 zł i 200 zł.

Wszystkie domki zostaną wystawione Żywym Muzeum Piernika. Wystawę Domków z Piernika będzie można oglądać w naszej piernikarni z początków XX wieku.

Domek i zgłoszenie do konkursu należy dostarczyć do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu (ul. Rabiańska 9) do 7 lutego 2022 r. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

W tym roku nad naszym konkursem patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Piotr Całbecki oraz redakcja portalu Wasza Turystyka.

Najważniejsze informacje:

Domki na konkurs Żywego Muzeum Piernika na Domek z Piernika można dostarczać osobiście lub pocztą od 1 grudnia do 7 lutego 2022 roku.

Nie zapominajcie do budowli dołączyć formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie: TUTAJ.

Domki będą oceniane będą przez Piernikowe Jury. Zwycięzców wybranych głosami jury poznamy 22 lutego. Zostaną oni nagrodzeni nagrodami pieniężnymi (kolejno od pierwszego miejsca: 1000, 500 i 200 zł) i rzeczowymi. Dodatkowo zostanie przyznane wyróżnienie, które otrzyma budowla, która uzbiera najwięcej głosów wśród internautów i gości muzeum: tytuł "WYBÓR PUBLICZNOŚCI".

Wszystkie domki z piernika zostaną wystawione na konkursowej wystawie w Żywym Muzeum Piernika. Wystawa zostanie otwarta 11 lutego. Wszelkie pytania kierujcie na domek@muzeumpiernika.pl w temacie wpisując: Konkurs na Domek z Piernika Życzymy powodzenia i zabawy podczas "budowania"! :)