Wspomnienie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziś sięgamy pamięcią do stycznia, kiedy to odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Co roku jesteśmy częścią WOŚP w Toruniu - w ubiegłym roku cały dochód z jednego pokazu został przeznaczony na cele Orkiestry, podarowaliśmy także na licytację wielkie piernikowe serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na licytację. Zostało ono “sprzedane” za 580 zł!

W tym roku postanowiliśmy pokazać, że tak my, jak i wszyscy mieszkańcy Torunia mamy serca nie tylko do piernika. W niedzielę, 13 stycznia 2019 nie przeprowadziliśmy w naszym muzeum żadnego pokazu. W średniowiecznej piernikarni postawiliśmy niską scenę o wielkości 5 x 5 m² i nań, razem z mieszkańcami miasta ułożyliśmy największe na świecie piernikowe serce!

Każdy, kto tego dnia odwiedził muzeum i wrzucił do puszki WOŚP cegiełkę (5 zł) otrzymał wypieczony przez naszych Mistrzów piernik. Każdy  mógł sam “pomalować” swój piernik na czerwono i dołożyć do całości układanej w kwadracie o bokach długości 5 m. Nasze malarki zajęły się resztą i na czerwonych cegiełkach wymalowały resztę logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszyscy poza piernikiem-cegiełką otrzymali od nas i WOŚP Sztab Toruń wyjątkowy CERTYFIKAT poświadczający przyczynienie się do powstania największego piernikowego serca na świecie i wsparcia 27. Finału WOŚP.

Piernikowe serce, które zbudowaliśmy mierzyło blisko 20 m², ważyło ćwierć tony i składało się z 650 kawałków ciasta piernikowego.

Dziękujemy, że byliście z nami tego dnia. Mamy nadzieję, że spotkamy się przy okazji kolejnych finałów - znów zaplanujemy coś szalonego. ;)