Wycieczki szkolne

Jedną z głównych misji Żywego Muzeum Piernika jest edukacja historyczna różnych grup wiekowych poprzez niebanalne metody i atrakcyjne zadania, dzięki czemu do Muzeum zapraszamy zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich.

W przypadku grup szkolnych konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Bardzo prosimy opiekunów grup o zapoznanie się z naszym programem i regulaminem współpracy. Grupie zorganizowanej na każde rozpoczęte piętnaścioro uczniów przysługuje jeden bezpłatny bilet dla opiekuna. Wystawiamy faktury VAT.

Bilety upoważniają do uczestnictwa w dwóch pokazach - na I i II piętrze. W przypadku rezygnacji z pokazu na II piętrze, bilety nie podlegają zwrotowi.

Nasze Muzeum posiada zacnie zaopatrzony sklepik, a w nim tradycyjne pierniki. Pieczemy je w niewielkiej fabryczce według starych receptur, tylko z naturalnych składników i bez żadnych dodatków chemicznych. Można też zakupić tu pamiątki tak związane z piernikiem, jak i z Toruniem. Wszystko to w przystępnych cenach.

Sklepik znajduje się w sali, w której odbywa się pokaz. Jest ona całkowicie bezpieczna i posiada monitoring - dzięki temu dzieci nie mają możliwości się zagubić. Zaopiekowne przez pracowników muzeum będą zawsze widoczne dla opiekunów.

Nauczyciele mogą odetchnąć poczęstowani pyszną kawą i herbatą z pierniczkiem.

Dodatkową ofertą dla grup szkolnych są listy wyuczone, będące wyjątkową pamiątką z pobytu w naszym Muzeum.

Oferujemy dwa rodzaje listów:

  • Listy na papierze zwykłym – dla grupy pojedyńczy list zbiorowy wliczony jest w cenę biletu, w przypadku, jeśli życzą sobie Państwo list wyuczony dla każdego uczestnika ich cena to 2 zł.
  • Listy na papierze czerpanym – wykonane na wysokiej jakości papierze, z ozdobnym wzorem i wybitą pieczęcią Muzeum Piernika, dla grupy zorganizowanej pojedyńczy list zbiorowy dostępny jest w cenie 6 zł (lub 8 zł - wariant z teczką), w przypadku, jeśli życzą sobie Państwo list wyuczony dla każdego uczestnika ich cena to 6 zł lub 8 zł (wariant z teczką). 

Jeśli będą Państwo zainteresowani zamówieniem listów wyuczonych dla każdego uczestnika wycieczki, bardzo prosimy o kontakt co najmniej 2 tygodnie przed planowanym przyjazdem grupy i podanie pełnej listy imion uczestników.

W przypadku zamawiania listów na papierze czerpanym obligatoryjne jest dokonanie przedpłaty. Jeśli liczba uczestników wycieczki po przyjeździe będzie inna niż zgłoszona na zamówieniu listów – grupa ponosi koszty za liczbę uczestników podaną na zamówieniu.

 

List wyuczony na papierze czerpanym
List wyuczony na papierze czerpanym

List wyuczony na papierze zwykłym
List wyuczony na papierze zwykłym