Wystawa konkursu Domek z Piernika 2018 w szwedzkim muzeum Millesgården!

W sobotę, 23 listopada o 13:00 w szwedzkim muzeum Millesgården odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Domek z Piernika 2018!
Wystawa została stworzona z prac dostarczonych do Żywego Muzeum Piernika na ubiegłoroczną edycję konkursu Domek z Piernika.
Prace prezentowane w muzeum w piernikarni z początku XX wieku tak zauroczyły przedstawicieli Instytutu Polski w Sztokholmie, że postanowili pokazać je u siebie. Wiosną piernikowe budowle ruszyły do Szwecji i już jutro zostaną pokazane w jednym z ciekawszych miejsc w Sztokholmie - muzeum sztuki Millesgården.
Wernisaż uświetni pokaz wypieku i zdobienia pierników przeprowadzony przez pracowników Żywego Muzeum Piernika: artystki malarki Agatę Arbart i Karolinę Grządzielewską, Wiedźmę Korzenną Magdalenę Szczepańską oraz Mistrza Piernikarskiego Rafała Boińskiego. W muzeum stanie również choinka przyozdobiona piernikami stworzonymi w naszym muzeum. Ponadto przygotowaliśmy pamiątkowe pierniki z wymalowanymi wizerunkami wybranych rzeźb znajdujących się w szwedzkim muzeum.

Wraz z wystawą, 23 listopada rozpoczynamy przyjmowanie prac na kolejną edycję naszego konkursu Domek z Piernika. Prace dostarczone na tegoroczną edycję zostaną zaprezentowane w naszym muzeum między 17 stycznia, a 24 lutego 2020 roku. Następnie prace wyjadą do Szwecji i zostaną zaprezentowane w Millesgården.
Radujemy się wielce mogąc zaprezentować piernikową, toruńską tradycję w Szwecji. Cieszymy się, że nasze działania przyczyniają się do promocji Torunia i piernika nie tylko w naszym kraju!

Wystawę Domków z Piernika będzie można podziwiać w muzeum Millesgården do 12 stycznia 2020 roku.