Zajęcia dla uczniów toruńskich szkół podstawowych w Żywym Muzeum Piernika i Domu Legend Toruńskich

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli Dom Legend Toruńskich i Żywe Muzeum Piernika zapraszają na “Toruński spacer”. 
Propozycja jest skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Organizacja zajęć jest możliwa od poniedziałku do piątku między 10:00 a 18:00, do 23 kwietnia włącznie. 
Toruński spacer zaczynamy od zwiedzania Torunia z przewodnikiem w średniowiecznym przebraniu. Przewodnicy Domu Legend Toruńskich z właściwą sobie lekkością i żartobliwością opowiedzą między innymi o dawnych rycerzach krzyżackich, o dzwonie Tuba Dei, o pladze żab o niebywałych początkach miasta, o dzielnym kocie i ratuszowym kalendarzu. Podczas wędrówki szlakiem legend edukacja połączona będzie z zabawą. 
W czasie wycieczki nie zabraknie również pierników. Każdy uczestnik zajęć będzie miał okazję wziąć udział w warsztacie zdobienia piernika lukrem królewskim w Żywym Muzeum Piernika. 
Ponad to wszyscy uczniowie wcielą się w bohaterów najpopularniejszych legend toruńskich podczas interaktywnego pokazu w Domu Legend Toruńskich. 
Zajęcia potrwają od 2,5 do 3 godzin. W tym czasie dzieci mogą zostać z przewodnikiem - nie jest wymagana obecność opiekuna.
Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą, telefoniczną rezerwację miejsc: 56 621 07 14. Koszt: 8 zł/uczeń.​


Garść najważniejszych informacji:
1. Na zajęcia składa się oprowadzanie po Toruniu z przewodnikiem w stroju średniowiecznym, warsztat zdobienia piernika w Żywym Muzeum Piernika, pokaz w Domu Legend Toruńskich*.
2. Zajęcia są skierowane do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Dzieci od 7 do 16 roku życia mogą zostać pod opieką przewodników - nie jest wymagana obecność opiekuna**. Dzieci poniżej 7 roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach jedynie z opiekunem. 
3. Zajęcia przeprowadzane są od 10:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Ostatnie pełne zajęcia zaczynamy o 15:00, jest możliwość przeprowadzenia zajęć w krótszej wersji od 16:00. 
Akcja trwa do 23 kwietnia włącznie. 
4. Zajęcia trwają ok. 2,5 - 3 godzin. 
5. Koszt: 8 zł/uczeń.
Koszt zajęć dla opiekuna: 14 zł. Opiekun grupy powyżej 15 uczniów może pozostać z grupą za darmo (dzieci od 7 roku życia mogą wziąć udział w zajęciach samodzielnie).
6. Informacje i rezerwacje: 56 621 07 14. 
Rezerwacji najlepiej dokonywać z jednodniowym wyprzedzeniem. 

*Pokaz w Domu Legend Toruńskich nie będzie możliwy w przypadku grupy mniejszej niż 5 osób. Grupą w tym przypadku jest suma osób biorących udział w zajęciach i gości Domu Legend.
**Dzieci od 7 roku życia zostają z przewonikiem na odpowiedzialność osoby pozosatwiającej dziecko.