fbpx

Co warto zobaczyć w Toruniu? Krótki poradnik wakacyjny

 

Planujecie wizytę w Toruniu i szukacie ciekawych atrakcji, które warto byłoby odwiedzić? Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągę, która pomoże Wam w dokonaniu wyboru.

Nieskromnie mówiąc, acz pewni swoich słów, wizytę w Toruniu polecamy zacząć od naszego Żywego Muzeum Piernika. Wespół z Mistrzem Piernikarskim i Wiedźmą Korzenną poznacie wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Mało tego! Taki piernik własnoręcznie wyrychtujecie i zabierzecie ze sobą na pamiątkę. To jednak nie wszystko, wszak Żywe Muzeum Piernika dwa piętra posiada, a drugie z nich zabierze Was w podróż do manufaktury z początku XX wieku, gdzie zobaczycie maszyny wykorzystywane do wypieku produkcji pierników, a także weźmiecie udział w dodatkowych warsztatach zdobienia pierników.

Czy to wszystko? Ależ skąd! Toruń to jeden z najstarszych grodów w Polsce. Możemy zagwarantować Wam wyjątkowe wakacyjne atrakcje, ponieważ stare mury i bruk kryją w sobie osiemset lat historii swoich mieszkańców i odwiedzających. Po upływie wieków trudno jest ocenić, ile zostało w legendach o nich prawdy, a ile jest wytworem fantazji opowiadających je sobie pokoleń. Każda jednak jest magiczna.

BILETY ZAREZERWUJECIE – TUTAJ

 

Poznaj dawnych mieszkańców Torunia

 

Dom Legend Toruńskich to wyjątkowe miejsce, które przybliży Ci kulisy znanych (ale czy aby na pewno?) wydarzeń i niecodzienne opowieści, które mogły się tutaj zdarzyć. Charyzmatyczni, ubrani w średniowieczne stroje Strażnicy Legend przeniosą Was w czasie, gdzie przy pomocy kostiumów i rekwizytów sami staniecie się częścią niezwykłych historii. Interaktywne pokazy rozbawią całe rodziny, chociaż w ofercie znajdą się też opowieści tylko dla dorosłych.

Jeśli wolicie bardziej aktywną formę spędzania czasu, możecie wybrać się na klimatyczny, wakacyjny spacer po starówce w towarzystwie przewodnika w kostiumie historycznym. Jest to niezwykła szansa na poznanie legend toruńskich, ale i zobaczenia najważniejszych, najatrakcyjniejszych obiektów w mieście.

BILETY ZAREZERWUJECIE – TUTAJ

 

Sam przeżyj emocjonującą przygodę w te wakacje!

 

Dla osób, które od tajemniczych opowieści, wolą przybliżyć sobie realne doświadczenia z przeszłości, Toruń też ma coś do zaoferowania. Bunkier-Wisła pozwoli na przeżycie tego, co czuły osoby będące świadkami nalotów bombowych. Zaadaptowana do tego celu szczelina z czasów II Wojny Światowej stanowi interaktywną atrakcję, gdzie pod okiem animatorów odbędzie się symulacja nalotów – usłyszycie silniki samolotów, ryk syren i wybuchających bomb.

BILETY ZAREZERWUJECIE – TUTAJ

Jak sami widzicie, Toruń zadbał o wakacyjne atrakcje przeznaczone dla turystów w każdym wieku i o różnej wrażliwości. Czy zdecydujecie się stawić czoła nalotowi bombowemu, czy postawicie na tradycyjne, kultowe już pierniki, które przygotujecie w Żywym Muzeum Piernika – nudzić się nie będziecie.

BILETY DO WSZYSTKICH TRZECH ATRAKCJI DOSTĘPNE SĄ W TYM MIEJSCU