KONKURS DOMEK Z PIERNIKA 2021

Z nieskrywaną radością, po roku przerwy ogłaszamy oficjalnie, iż w tym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu na Domek z Piernika!

Zachęcamy serdecznie do stworzenia całą rodziną, bądź klasą szkolną, piernikowego domku. Cieszcie się nim przez cały okres świąteczny, a później przyślijcie do Żywego Muzeum Piernika.

Spośród wszystkich nadesłanych prac, nasze Specjalne Jury Piernikarskie wybierze 3 najlepsze, które obdarujemy atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Dodatkowe nagrody przyznają Internauci! W tym roku stawka jest wysoka, zwycięzca naszego konkursu otrzyma 1000 zł! Nagrodami za drugi i trzeci najpiękniejszy Domek jest kolejno 500 zł i 200 zł.

Wszystkie domki zostaną wystawione Żywym Muzeum Piernika. Wystawę Domków z Piernika będzie można oglądać w naszej piernikarni z początków XX wieku do 7 lutego.

Domek i zgłoszenie do konkursu należy dostarczyć do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu (ul. Rabiańska 9) do 14 stycznia 2022 r. (z wyłączeniem 24, 25 i 26 grudnia). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

W tym roku nad naszym konkursem patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Piotr Całbecki oraz redakcja portalu Wasza Turystyka.

Najważniejsze informacje:

Domki na konkurs Żywego Muzeum Piernika na Domek z Piernika można dostarczać osobiście lub pocztą od 1 grudnia do 14 stycznia. Nie zapominajcie do budowli dołączyć formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie: TUTAJ.

Domki będą oceniane będą przez Piernikowe Jury. Zwycięzców wybranych głosami jury poznamy 7 lutego. Zostaną oni nagrodzeni nagrodami pieniężnymi (kolejno od pierwszego miejsca: 1000, 500 i 200 zł) i rzeczowymi. Dodatkowo zostanie przyznane wyróżnienie, które otrzyma budowla, która uzbiera najwięcej głosów wśród internautów i gości muzeum: tytuł "WYBÓR PUBLICZNOŚCI".

Wszystkie domki z piernika zostaną wystawione na konkursowej wystawie w Żywym Muzeum Piernika. Wystawa zostanie otwarta 17 stycznia i potrwa do 7 lutego.

Wszelkie pytania kierujcie na domek@muzeumpiernika.pl w temacie wpisując: Konkurs na Domek z Piernika

Życzymy powodzenia i zabawy podczas "budowania"! :)