Nasze pierniki

Czy wiecie, że pierniki z Żywego Muzeum Piernika robione są zgodnie ze starymi recepturami, bez  żadnych konserwantów i innych ulepszaczy? Pieczone w naszej muzealnej fabryczce natychmiast trafiają na stragan – jak kto ma szczęście, to może trafić na ciepłe jeszcze pierniczki! Oprócz tych wszystkich składników, podług starodawnej tradycji, dodajemy też trochę serca i to dlatego właśnie nasze pierniki są wyjątkowe. Wśród nich znaleźć można:

  • Pierniki tradycyjne – delikatne, miękkie, najbardziej rozsławione pierniki z Torunia o najróżniejszych kształtach, pakowane w duże paczki

  • Pierniki tradycyjne z różą i czekoladą – doskonałe połączenie tradycyjnego smaku piernika i słodyczy czekolady, nadziewane marmoladą różaną

  • Kawusie – ciasto na te pyszne pierniki w kształcie serc z dodatkiem kropli alkoholu, który nadaje im niezwykłej konsystencji i kruchości. Połowa oblana jest lukrem kawowym i obsypana migdałami, reszta ma polewę czekoladową.

  • Mistrzowskie – wypieczone z tej samej receptury co „Kawusie”, te jednak oblane są dwoma rodzajami czekolad: białą i deserową.

  • Gentlemańskie (Dżentelmeńskie) – chrupiące, czekoladowe pierniki z podwójną ilością czarnego pieprzu, dzięki temu doskonale nadają się jako przekąska do alkoholu.

  • Kostki tradycyjne – puszysty, miękki piernik wypieczony na ogromnej blasze, pokrojony na kawałki, pakowany w 150 g paczki. Do wybrania wersja z czekoladą, bakaliami i – nasza ulubiona – z czekoladą i żurawiną.

  • A także najróżniejsze pierniki malowane na każdą okazję - zobacz naszą ofertę.

Zachęcamy do spróbowania!

Nasze pierniki można kupić nie tylko w muzealnym sklepiku przy ul. Rabiańskiej 9, w naszym Sklepie z Piernikami przy ul. Żeglarskiej 18, zaraz obok Katedry św. Janów, ale i w naszym sklepie internetowym.