fbpx

„Podróże z klasą” – 19 czerwca rusza nabór wniosków do programu

Od 19 czerwca, g. 10:00 składać będzie można wnioski o finansowanie lub dofinansowanie wycieczki szkolnej w ramach program „Podróże z klasą”.

Informacje dotyczące realizacji programu, a także forma składania wniosków dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/podroze-z-klasa

Z tego miejsca serdecznie chcielibyśmy Państwa zaprosić do Żywego Muzeum Piernika, gdzie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej goście nasi poznają tajniki i sekreta trudnej sztuki piernikarskiej. Począwszy od zaczynienia ciasta, poprzez odciśnięcie go w drewnianej formie, aż po wypiek. Taki wypieczony piernik Goście zabierają ze sobą na pamiątkę.

Gości przenosimy również do manufaktury z początku XX wieku, gdzie główną postacią jest jedno z rodzeństwa Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.

Odwiedzając Żywe Muzeum Piernika poszerzycie swoją wiedzę dotyczącą tematów, które zawarte są w podstawie programowej. Lekcja w naszym Muzeum pokaże uczniom, że nauka historii nie tyle nie musi być nudna, ile może być ciekawą formą zabawy, a całość przekazywana może być w interesujący, zabawny i przede wszystkim praktyczny sposób.

Podczas pokazu poruszamy zagadnienia związane z:

  • życiem w średniowiecznym mieście,
  • historią rzemiosła w średniowieczu
  • pochodzeniem przypraw (wyprawy geograficzne w XVI wieku)
  • industrializacją na przełomie XIX i XX wieku
  • mową staropolską

Rezerwacji biletów dokonacie za pośrednictwem naszego systemu on-line, który przeprowadzi Państwa krok po kroku przez cały proces: https://rezerwacje.torunatrakcje.pl/