Żywe Muzeum Piernika z Travellers’ Choice 2023 – Trip Advisor

Mimo iż niedługo pożegnamy tegoroczne wakacje, humory nam dopisują. Dobrze wiemy, że nadal licznie będziecie nas odwiedzać w najbliższych miesiącach. Mamy jeszcze jeden ważny powód do radości, gdyż Żywe Muzeum Piernika wyróżnione zostało przez portal Trip Advisor odznaką Travellers’ Choice 2023.

To już kolejny raz, gdy wyróżnienie trafia do nas, co niezmiernie cieszy. Tym bardziej, że przyznawane jest 10% najlepszych obiektów na świecie, a przyznawane jest obiektom, które konsekwentnie zapewniają turystom doskonałą obsługę.

Wśród atrakcji turystycznych Żywe Muzeum Piernika jest jedynym obiektem w regionie, który otrzymał odznakę Travelers’ Choice 2023.

Serdecznie Was spraszamy, byście na własne oczy stawili się w naszym Muzeum, by w piernikarni średniowiecznej pod czujnym okiem Mistrza Piernikarskiego oraz Wiedźmy Korzennej zgłębić tajniki sztuki piernikarskiej. Poznacie składniki ciasta piernikowego, które własnoręcznie zaczynicie, aby następnie przygotować swoje pamiątkowe pierniki figuralne. Mało? Na drugim piętrze, w Manufakturze z 1905 roku czekać na Was będzie fabrykant oraz kuzynka Malarka, którzy pokażą Wam, jak to w tym okresie pierniki rychtowano. Będziecie mieć również możliwość wzięcia udziału w warsztatach zdobienia pierników, po których ukończeniu otrzymacie pamiątkowy certyfikat.

Do zobaczenia w Żywym Muzeum Piernika!